Ke stolu, prosím.

Společné chvíle u stolu jsou jedny z nejkrásnějších.

Tento recept mám opravdu velmi ráda a to především pro jeho jednoduchost a také proto, že všechny suroviny můžu mít doma mnoho dnů předem.

Čeká vás náročný den? Potřebujete mít plnou nádrž a ujet na ní milión kilometrů? Potom tu mám pro vás jeden recept. Smoothie, které vám dá přesně to, co potřebujete.

Já zbožňuju polévky! Mohla bych přežívat jen na nich. A je jedno, jestli je to vývar, krémová zeleninová, vietnamská Pho, ruský boršč, finská rybí, slovenská kapustnica, podkrkonošské kyselo. Vařím je všechny a ráda. V týdnu je to skvělá večeře nebo rychlý oběd. Ráda experimentuju, v poslední době trochu na asijský způsob.

Nakrájet avokádo na proužky nebo kostky není vůbec složité a zvládne to každý i bez toho, aby si půlku tohoto pokladu rozpatlal po prkýnku nebo po rukách.

Pro nedělní oběd jsem dnes vybrala úžasný salát z knihy Lahodně s Ellou. Je plný chutí a konzistencí. V neděli snídáme později a dlouho a vlasně se tak nějak postupně a pomalu dostáváme k pozdnímu obědu. Stačí nám tedy něco lehčího, co doplní ranní smoothie, vaječnou omeletu se špenátem a rajčátky a také samozřejmě...konvici černé kávy s mlékem :-)...

To je tak, když si k Vánocům přejete kuchařku smoothie receptů. Upřímně, já ani nevím, proč jsem si ji přála, když jsem nikdy žádné doma nedělala a pokud si vzpomínám, ani jsem to nějak neměla v úmyslu.