Bistro Sisters

28.01.2018

Malých chlebů velký ráj

Znáte ten den, kdy máte málo času, hlad, žízeň, nechcete se cpát ničím z fástfůdu a do toho vás tak trochu honí mlsná? Tak to bych vám potom ráda představila (nebo připomněla) bistro Sisters v Dlouhé 39, v centru Prahy. Je to originální projekt Hanky Michopulu, zakladatelky farmářských trhů v Praze a autorky knih Recepty z farmářského trhu. 

V hlavní nabídce jsou chlebíčky, chlebíčky, chlebíčky a také vždy skvělá polévka dne. Minulý týden jsem se v Sisters zastavila na rychlý oběd a neodolala jsem drůbežímu vývaru se zázvorem a krůtím masem sous vide. Kalorie se tu hlídají snadno a chuťové buňky přitom zpívají aleluja.

Já holka z vnitrozemí málokdy odolám chlebíčku s lososem. A že ten chlebíček ale není žádná bílá naducaná veka! Chleby peče Eska v Karlíně (Ambiente). Je z pšeničné mouky, ale zadělaný třífázově, vedeným žitným kvasem. Fermentuje v díži 16 hodin, těsto je zpracováno ručním překládáním ( jsem se dočetla na ambi.cz).

V Sisters najdete podle sezóny cca 8 druhů obložených chlebů. Stálicí jsou vajíčkový s naklíčenou řeřichou, lososový, také s rostbífem a osmaženou cibulkou, natíraný pomazánkou z červené řepy a obložený kozím sýrem, řecký,...

Máte-li času víc, dejte si i něco sladkého. Nedávno tu na mě z pultu svůdně mrkala dýňová bábovka. Tvářila jsem se, že ji nevidím, ale myslím, že byla skvělá. 

Nápoje, to je také kapitola sama pro sebe. Já si vždycky dám nějaké domácí limo bez cukru nebo ochucenou vodu, většinou bylinkami, dále jsou tu k mání freše nebo smoothies. Káva je také mimořádná. Tu si nechávám vždycky připravit sebou. 

No, jestli tohle bistro neznáte, tak zaskočte. A pokud nezvládnete ochutnat všechno, stačí požádat o krabičku a cokoli mají, mohou vám zabalit sebou. 

Ještě malý dodatek. Zmínila jsem Ambiente a ráda bych se mu příště věnovala trochu víc. V současné době asi nejpopulárnější řetězec restaurací je moje srdeční záležitost. Prostě I love Ambi!

Tak a už musím letět, mám rozvařeno, tak ať to můžu nafotit a podělit se s vámi o nějakou tu zdravou dobrotu.