Espresso Caffé Pštrossova 27

03.02.2018

Nejmenší z malých kaváren, co znám. Ne však kvalitou kávy a občerstvením.

Do  této malinkaté kavárničky chodím moc ráda. Líbí se mi její originální interiér a především to, jak je možné na tak malém prostoru vše uspořádat. Co do nabídky kávy, kvality i druhů, se v Praze jistě řadí mezi ty nejlepší. Celý projekt je založený na prvotřídních surovinách a jejich zpracování. To platí i o nabídce sendvičů, koláčů, sušenek, salátů. Domácí bábovka, která je téměř vždy v nabídce, je celkem návyková. Pokud jsem dostala dobrou informaci, peče ji paní majitelka Veronika Fiřt.

Neodpustím si ani pohled profesionála na firemní identitu tohoto projektu. Nic není nahodilé, vše promyšlené a zakomponované do každého kelímku, obalu, celého interiéru i exteriéru. Návrhářem designu je manžel paní Veroniky, Ota FIřt, architekt a restaurátor.

Uvnitř je k sezení pár míst barového stylu, v létě pak rozkošné dva stolky venku. Vždycky když jdu kolem, vzpomenu si na moji milovanou Paříž. Malinké náměstíčko, což snad podle mapy ani náměstím není, s několika vzrostlými stromy a lavičkami, tomu dodává francouzský šarm. Interiér i sortiment však více tíhne ke stylu italskému.

Bezva jsou i lidé, se kterými se tam potkávám. Některé už i poznávám, bydlí nedaleko. Včera přišel i můj oblíbený pes, zjevně expat, jeho panička mluví anglicky. Bydlí v této čtvrti a chodí často. Oba. Mimochodem, tenhle krasavec a já jsme vytvořili v této kavárničce dojem, že je uvnitř narváno.

Dala jsem si můj oblíbený chai latté a domácí chleba s parmskou šunkou, tvarohem a okurkou. Pro mě, v pozdním dopoledni, to byla kombinace snídaně, svačiny a oběda a byla naprosto dostačující.

Budete-li se někdy toulat v uličkách mezi Národní třídou a Mánesovou, zajděte si pro kávu do Espresso Caffé Pštrossova 27. Určitě to bude pro vás milé chuťové překvápko. 

P.S.: zatím jsem neměla tu příležitost k návštěvě, ale koncem minulého roku byla otevřena i druhá pobočka a to v Žitné 19.