Muzea umění, galerie, výstavní síně...

20.03.2018

Miluju galerie, výstavní  síně a muzea umění. V Praze u mě vedou DOX, Muzeum Kampa a  Národní galerie, především pak Veletržní palác. 

Jsou to báječná místa, kde se můžete hodiny toulat, nechat na sebe působit umělecká díla, sednout si do kavárny, prohlížet si knihy, nespěchat, neřešit počasí,... V březnu jsem se rozjela do Centra současného umění Dox na výstavu Daniela Pešty DETERMINATION a výstavu Luboše Plného Viva Luboš Plný! Velmi silné. Možná až nepopsatelně. 

Neodolalal jsem zajít do Veletržního paláce podívat se na monumentální dílo Kathariny Grosse Zázračný obraz ( máte možnost až do 1/2019)

Je skvělé pořídit si například do NG, DOX či do Muzea Kampa roční vstupenku. Většinou se tak přihlásíte do Klubu přátel těchto institucí se spoustou výhod a to cca za 1000,- Běžně pak vstupné platí nejen pro vás, ale i váš doprovod. Zcela zištně tak tyto celoroční karty kupuju svým blízkým a přátelům jako dárek k Vánocům a jsem ráda jejich doprovodem :-)

P.S: pokud jste v DOXu ještě nebyli, rozhodně si vyjděte na střechu podívat se na Gullivera

P.S.S. jestli milujete knihy o umění, architektuře a designu tak, jako já, je knihkupectví v DOXu pro vás rájem na zemi.