Výjimečný den začíná dobrou snídaní. Třeba u Myšáka.

18.02.2018

Když mám čas a chuť výborně posnídat (a nejen to), začít den s výjimečným pocitem, zajdu si na snídani do Cukrárny Myšák. Ano, do té slavné, znovuotevřené Cukrárny Myšák ve Vodičkově ulici, kde už v roce 1904 pan František Myšák otevírá prvotřídní cukrárnu. 

Mnozí už víte, jak projekty Ambiente miluju a tuhle cukrárnu nevyjímaje. Citlivě zrekonstruovaný interiér, opět dokonalý personál a pro mne bonus ve spolupráci s českými designéry jako například s Michalem Bačákem, předním českým grafikem. Jeho gobelín v horním patře je skvělý a hlavně dost vtipný. Mimochodem i za tento gobelín je Michal nominován na cenu Czech Grand Design. Za zmínku samozřejmě stojí i lustry ze studia Olgoj Chorchoj, podle návrhu Michala Froňka nebo replika původního neonu ve výkladní skříni, ze studia Najbrt. Pastva pro oko a to jste si ještě neobjednali.

Takže zpátky k jídlu. O cukrařině bych se tu mohla rozepsat v samostatném článku, protože jejich zákusky jsou opravdu něco! Pokud znáte sladkosti třeba z Café Savoy, netřeba pochybovat, že i tady je to první liga.

Já ale miluju jejich snídaně. Na výběr máte hned z několika druhů, od sladkých, přes slané i smíšené. Lehké či hutnější. Nečekejte ale žádnou otřelou klasiku. Kombinace jídel jsou pestré. Najdete zde vejce Benedikt, buchtičky se šodó, bábovku, vejce do skla,...prostě paráda. A nebyli byste na blogu Kafe s mlíkem, abych se i o kávě nezmínila. Káva je z pražírny Nordbeans. Přesněji jde o Kostariku z regionu Tarrazú, San Isidro de Leon Cortez (1600 - 1800 m. n. m.) Je zpracována procesem honey a její charakteristika je nugát, mléčná čokoláda a kandovaný pomeranč. (dovolila jsem si přesně citovat).

Jinak během dne se podává například polévka, sekaná se salátem, párečky, tatarák, chlebíčky, krupicová kaše a mnoho dalších dobrot. Ano, samozřejmě, i tady můžeme hledat jen ty nejlepší suroviny, například z řeznictví Naše maso, další příbuzný v této rodině Ambiente.

Pro mne je to jedno z nejoblíbenějších míst v Praze a to jak pro moji sólovou chvilku, tak i na pracovní schůzku, s rodinou v neděli na pohár nebo podvečerní rande před divadlem.

Tak, až budete chtít jít někdo na snídani, kávu nebo se jen tak podívat, ozvěte se. Ráda se k vám přidám.