Co byste o mně měli vědět.

Jsem ve věku, kdy, jak říkám, už nemusím nic a můžu, co chci. Snažím se dělat věci tak, aby mě bavily a těšily. Včetně toho, co mě živí. Mám dvě dospělé dcery, které vstupují pozvolna do vlastních životů a má role matky se zlehka překlápí do role kamarádky.

Před 18 lety jsem založila malý reklamní ateliér a tak mám velmi blízko k designu. Ze všech barev mám nejraději černou, kterou velmi často nosím, a nikdy mne neomrzí a také bílou, kterou se nejraději obklopuji doma a vytváří nám dokonalý pocit harmonie a bezpečí. Nejčastější první věta, když k nám domů někdo poprvé přijde, je: "jé, vy to tu máte takové... bílé."  Více o bílé barvě v odkazu Design white on white.

Ráda vařím a starám se o domácnost a beze strachu se pouštím i do složitých rekonstrukcí v domě. Mám ráda naši zahradu, která je celkem obstojně zarostlá zelení a žijeme v ní od jara do podzimu. Když jsou dny teplé, vařím a jíme téměř výhradně venku. Mnoho našich přátel si oblíbilo sezení v naší zahradě a do noci pak vedeme dlouhé hovory, jíme a pijeme. Tyhle večery u krbu se už staly tradicí. Většinou nám u toho asistují i naše dvě kočky.

Jestli mě něco fakt baví, je to gastronomie. Nezajímá mě pouze jídlo, ale restaurace jako takové. Jejich provoz, koncept, filozofie. Je to dáno také tím, že se profesionálně zabývám dvěma obory. Jednak je to v rámci reklamní činnosti to, čemu se říká corporate identity (vzhled firmy dovnitř i navenek) a také jako kouč s mezinárodní certifikací mě baví vše kolem práce s lidmi. Kdyby se vrátila 90tá léta, nastoupila bych určitě do Ambiente. Právě jejich koncept už leta studuji a naprosto ho miluji. Ráda se o něm rozepíšu v odkazu Když zrovna nevařím já.

Cestování je moje další vášeň. Kultura, historie, umění a samozřejmě místní speciality, to je skvělý důvod pro cestování. Z měst a míst mám velmi ráda Prahu, Paříž, Řím, Barcelonu, malé a rozkošné francouzské Vence a naposledy mne nadchlo na Bali město Ubud. Zbožňuji jižní Francii a Provence. Je toho ještě hodně a prozatím se můj seznam stále rozrůstá.

Ráda si kupuju knihy, které stihnu málokdy přečíst, jakmile vyjedu do zahraničí, sháním časopisy o bydlení. Obchody s bytovým designem vyloženě vyhledávám a dávám jim přednost před obchody s oblečením. Co se módy týče, jsem velmi dobře vyškolená od svých báječných dcer na téma udržitelná móda. Snažím se tedy o nákupech více přemýšlet a dávám pozor na to, aby v mém životě nezapadla slova jako etické, ekologické, originální, fair trade, slow fashion, nezávislé značky, bio kosmetika,...

V tomto ohledu se mám stále co učit, ale rozhodně to rezonuje s mojí životní filozofií. 

Šárka

P.S: podívejte se, jak to celé, s tímto blogem začalo.